Laisvalaikis/Pomėgiai

Kaip aš pradėjau anksti keltis

ką reiškia sapnuotiŠtai jau trečia savaitė, kai keliuose 6 ryto. Nieko nuostabaus, tiesa? Daug žmonių tokių metu keliasi, kad spėtų į darbą nuvažiuoti. Tačiau aš ne iš tų. Kol kas esu tik studentas, kuris paprastai miega iki 10 – os valandos dienos, tačiau nusprendžiau, kad tai turi baigtis. Matai, atsikėlęs 10 valandą dienos jaučiuosi apspangęs, persimiegojęs ar neišsimiegojęs – nesuprasi. Lėtai išlipu iš lovos, nusiprausiu, užkremtu ką, ir tik po kokios valandos pagaliau pasidarau žvalus. Ne, toks gyvenimo būdas negali ilgai tęstis. O kur alkoholis ir cigaretės. Po ilgų vakarėlių net sapnuoti darosi sunku. Ir išvis ką reiškia sapnuoti? Kažkokių vaizdų galvoje kūrimas, nepriklausomas nuo tavęs, negali nieko valdyti… Tiesa, yra sapnų valdymo metodų, bet jau labai nukrypau nuo temos.

                  Taigi, 6 valanda ryto. Man tai yra anksti. Visų pirma, sunkiausia buvo nueiti miegoti iki dešimtos valandos vakaro. Kai anksčiau eidavau miegoti tik 1 – 2 valandą nakties, na geriausiu atveju, gal vidurnaktį… Nesakau, kad esu vienas iš tų vadinamųjų „noliferių“, kurie dienų dienas ir naktis praleidžia žaisdami Lol‘ą ar Warcraftą. Tačiau kiekvieną dieną sąžiningai pažaidžiu kompiuteriu. Labiausiai patinka lenktynės. Jei taip dvi valandas prieš miegą pažaidžiu, tai ir sapnuoti tenka paskui tik automobilius ir posūkius…

                  Taigi, kaip nueiti 10 valandą vakaro miegoti? Kadangi didžiausias trukdis – kompiuteriniai žaidimai, nusprendžiau nežaisti bent valandą iki miego. Tačiau, o ne – jei nežaidžiu, tai prabūnu visą valandą facebooke juokingai komentuodamas naujas Šalčiūtės nuotraukas. Na bent aš manau, kad juokingai. Tuomet supratau – trukdo ne kompiuteriniai žaidimai, o apskritai pats kompiuteris. Valanda iki miego be kompiuterio. Ar tai padėjo? Ne itin. Bene valandą užtrunku susiruošti eiti miegoti. Kol nusiprausi, išsivalai dantis, dar ir pieno pasišildai prieš miegą. Tuomet perėjau prie dviejų valandų be kompiuterio prieš miegą – tai padėjo. Pradžioje buvo sunku užmigti, tačiau dabar tai darau lengvai. O ir supratau ką reiškia sapnuoti normaliai, o ne vien kompiuterines lenktynes. Šeštą ryto atsikėlus nesunku ir užmigti 10 valandą. Džiaugiuosi šituo savo pasiekimu ir tikiuosi, kad mano istorija galbūt kam nors padės pradėti keltis anksčiau. Na bent norėčiau, kad taip būtų. Tai būtų geras darbas.