Turizmas/Kelionės

Daugiamilijoninis miestas ir jo turistai

ParyžiusTurbūt nereiktų stebėtis, kad didžiausi pasaulio miestai sutraukia ir didžiausius turistų srautus. Na, jei jau ten telkiasi žmonės gyventi, vadinasi ne veltui. Atitinkamai to pamatyti, pajausti ir pažinti plūsta ir turistai. Kartais tie traukos centrai pasidaro tokie populiarūs, kad turistinė ekskursija labiau primena spūstį viešajame transporte nei atostogas ir poilsį jų metų.

Paryžius yra vienas didžiausių Europos miestų, tikras daugiamilijoninis, nuolat dūzgiantis avilys. Ir tam dūzgimui čia pakaktų vien vietinių gyventojų, mėgstančių laisvalaikį leisti įvairiuose miesto erdvėse. Tačiau netrūksta ir gausių būrių turistų iš viso pasaulio, kurie dar labiau pagyvina miestą. O kai kurias vietas, taip vadinamuosius lankytinus Paryžiaus objektus, turistai taip užpildo, kad kartais tikrai pasijauti kaip troleibuse piko metu. Prie Luvro, Eifelio bokšto ir panašiose vietose, ypač norint ar patekti į muziejų, ar pakilti į bokštą pasižvalgymui po Paryžių, kartais tenka kelias valandas laukti eilėje. O dažniausiai bent kažkiek laukti vis tiek tenka.

Tad jei ruošitės keliauti į Prancūzijos sostinę, nusiteikite, jog gali tekti laukti. Tiesiog stovėti eilėse. Arba būti nešamiems srauto, kaip per Kaziuko mugę Vilniuje. Pavyzdžiui Luvre, prie garsiųjų paveikslų nuolat būriuojasi minios žmonių, ir nors ten žmonės įleidžiami ribotomis grupėmis, toli gražu ne visiems pasiseka pamatyti Mona Lizą tiesiogiai, ne pasistiebus žvilgčiojant per kieno nors petį. Na, bet ką padarysi, pasaulinio garso įžymybių pamatymas reikalauja šiek tiek kantrybės.

O ką daryti, kad kelionė nebūtų tokia varginanti? Keletas išeičių yra. Pradžiai, kaip ir bet kuris Europos miestas, Paryžius daugiausiai turistų sulaukia savaitgaliais. Tad jei galite sau leisti čia atvykti darbo dienomis, didžiųjų turistų srautų tikrai išvengsite. Kita patarimas – nepatingėti anksti atsikelti. Turistai atostogų metų vis tik ilsisi, nori išsimiegoti, tad ir prie lankytinų objektų susirenka daugiausiai jau gerokai įdienojus. Tad atvykus nuo darbo laiko pradžios tikėtina vieną kitą dešimtį minučių eilėse sutaupyti. Be abejo, savo teigiamą darbą atlieka ir išankstinės rezervacijos, bent ten, kur tai yra įmanoma. Jei susitarsite konkretų laiką, kuomet lankysite objektą, jums nereikės bereikalingai poros valandų stumti eilėje pavargusių keliautojų. Deja, toli gražu ne visur galima rezervuoti tą laiką.