Kita

Veiksmai, kuriuos reikia atlikti anapilin iškeliavusiam artimajam

Kai miršta artimas žmogus, nėra ko abejoti, kad jaučiamas didžiulis vidinis skausmas ir širdgėla, o emocinė būsena būna labai nestabili. Tai reiškia, kad tampame pažeidžiami ir silpni. Mums būna sunku racionaliai mąstyti ir priimti koordinuotus ir efektyvius sprendimus. Žinoma, visa tai yra puikiai suprantama ir pateisinama, tačiau dažniausiai tokiais atvejais taip pat turime pasirūpinti ir savo artimojo laidotuvėmis. Jei nėra žmonių, kurie galėtų jums pagelbėti, visu tuo tenka pasirūpinti patiems, o tai sukelia labai daug papildomų rūpesčių. Todėl jei susidūrėte su tokia nemalonia ir sudėtinga situacija, pirmiausia turėtumėte pasistengti nusiraminti ir susikoncentruoti. Tai turės didelės įtakos tolimesniam laidotuvių organizavimo procesui.

PaminklaiTaigi, nuo ko turėtumėte pradėti? Be abejo, jei velionis bus laidojamas pagal visas krikščioniškas tradicijas, pirmiausia reikėtų pasirūpinti laidojimo namų teikiamomis paslaugomis, konkrečiau – šarvoji sale. Dažniausiai žmonės renkasi laidojimo namus, kurie yra arčiausiai buvusių velionio namų esančių kapinių. Kita vertus, jei visos šarvojimo salės bus užimtos, teks ieškoti kitų šarvojimo sales nuomojančių įmonių. Kaip bebūtų, jei atliksite paiešką, jas tikrai rasite. Tačiau, kai rinksitės šarvojimo salę, nemažai dėmesio turėtumėte skirti jos dydžiui. Tai labai aktualu, jei žinote, kad su velioniu atsisveikinti ateis daug žmonių. Todėl jei pasirinkta šarvojimo salė bus labai nedidelė, velionio artimiesiems, atėjusiems išreikšti užuojautą, bus labai nepatogu.

Galiausiai užsakę šarvojimo salę, nupirkite velioniui tinkantį karstą ir iš karto išspręskite vietos kapinėse klausimą. Pastebima, kad dažniausiai žmonės jau yra numatę, kur bus laidojami jų giminės senoliai. Trumpiau tariant, jie amžino poilsio atgula kapinėse, šalia savo iki tol palaidotų artimųjų. Tačiau, žinoma, ne visi turi laisvas vietas kapinėse, todėl jei jūs esate vieni iš jų, savo mirusiam artimajam turėsite išpirkti vietą pasirinktose kapinėse. Taigi, kai visu tuo bus pasirūpinta ir velionis bus palaidotas, turėtumėte luktelti apytiksliai vienerius metus, kol ant jo kapo galėsite pastatyti paminklą (https://www.kapinistas.lt/paminklai). Tačiau jei norite, kad viskas būtų kur kas lengviau, paminklą užsakyti galite iš anksto.