Kita

Trumpa kombinezonų istorija

Ar kada nors pamąstėte apie tai, kokia itin stipriai kintanti yra mada? Daugybė rūbų, kuriuos mes dabar nešiojame, kažkada galėjo būti dėvimi tik prasčiokų, arba atvirkščiai – tik karalių. Puikiausias pavyzdys yra kombinezonai. Pirmieji tokio tipo drabužiai atsirado aštuonioliktame amžiuje ir juos dėvėjo žemiausios klasės atstovai, tačiau jau devyniolikto amžiaus viduryje jie pavirto į maždaug tokį rūbą, kokį turime šiandien – vientisą drabužį, kurį vilkime ant kitų drabužių. Nemažai skirtingų gamybos industrijų kombinezonus pavertė nuolatine savo darbuotojų uniforma ir jų spalvinė gama tapo standartizuota. Baltus kombinezonus dėvėjo dažytojai, dryžuotus geležinkelio darbininkai, o skirtingų mėlynų atspalvių kombinezonus dėvėjo likusios darbininkų klasės darbuotojai.

KombinezonaiJau dvidešimto amžiaus pradžioje ir moterys pradėjo dėvėti kombinezonus. Pirmiausia tai pradėjo daryti aktorės įvairiuose filmuose, o taip pat moterys dirbusios fabrikuose abiejų pasaulinių karų metu. Joms kombinezonai buvo itin tinkamas pasirinkimas, nes apsivilkusios juos ant kitų savo rūbų, jos žinojo, kad jie nebus ištepti ir su jais jos galės grįžti namo. Tik trečiajame praeito amžiaus dešimtmetyje kombinezonai buvo pradėti siūti ir vaikams. Tačiau tėveliai greitai pastebėjo, kad tai yra itin patogus rūbas, nes vietoj daugybės skirtingų rūbelių savo vaiką buvo galima apvilkti vienu vientisu kombinezonu.

Tuo tarpu mados pasaulyje kombinezonai pasirodė tik septintame dešimtmetyje, tačiau nuo to laiko jie visuomet būdavo mados pasaulio akiratyje, o paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje juos dažnai vilkėjo repo pasaulio žvaigždės, tačiau reperiai ir reperės atsisegdavo vieną petnešėlę taip pabrėždami savo išskirtinumą. Šią madą greitai perėmė paaugliai, kurie reperius tuo metu garbino lyg dievus. Šiandieniniame mados pasaulyje kombinezonai vėl tampa vis labiau ir labiau populiarūs. Tai galime pastebėti iš to, kad parduotuvėse pasirodo vis daugiau skirtingų jų modelių, nuo dengiančių visą kūną ir panašesnių į pižamas iki tokių, kurie labiau primena darbininko uniformą nei kasdien dėvimą rūbą. Todėl, jei jūsų akį patraukė koks nors kombinezonas, negalvokite, kad atrodysite keista, tiesiog pasimatuokite jį ir jei jaučiatės gerai – įsigykite.