Visuomenė

Radikalūs bendravimo pokyčiai

Kokia tendencija pastebima pastarąjį dešimtmetį? Žmonės susvetimėjo. Nemaža dalis žmonių vis daugiau laiko praleidžia bendraudami internetu. Tai tapo įprasta praktika. Tačiau nepaisant tokio paprasto ir greito bendravimo, pamažu išnyksta bendravimas realybėje, kai pašnekovui žvelgiame į akis. Tai visiškai kitokio tipo bendravimas, todėl jokiu būdu nereikėtų to atsisakyti.

Kuo daugiau laiko praleidžiame naudodamiesi kompiuteriu, planšete, išmaniuoju telefonu ir internetu, tuo mažiau laiko lieka skirti realiam bendravimui, susitikimams, maloniems ir įdomiems pašnekesiams. Viskas tampa labai primityvu ir neįdomu. Keičiasi ir žmonių psichologija. Žmonės ima vienas kitą vertinti visiškai per kitokią prizmę. Bendravimą jie taip pat vertina visiškai kitaip.

PsichologijaBe to, galbūt pastebėjote, kad daugybė žmonių vengia net ir pokalbių telefonu? Telefoninius pokalbius jie pakeičia trumposiomis SMS žinutėmis ar kitomis elektroninėmis bendravimo priemonėmis. Pradingsta kalbinis bendravimas. Lieka tik kompiuteriniais prietaisais rašomi žodžiai. Kai bendraujama nematant pašnekovo, pakinta ir bendravimo struktūra. Kai kuriais atvejais žmonės pradeda sau leisti daugiau nei galėtų realybėje. Be abejo, taipogi atsiranda ir didesnė melo rizika. Kai komunikuojama nuotoliniu būdu, nematant žmogaus elgsenos ir akių, būna daugiau laisvės sakyti tai, kas neatitinka tikrovės. Todėl jei nuotoliniu būdu ieškoma antrosios pusės – susiduriama su dar didesne rizika, kad antroji pusė nėra nuoširdi. O tai dar viena problema, kurią sukuria virtuali aplinka.

Kita vertus, nereikėtų kaltinti kompiuterių ar technologijų pasaulio. Kalti yra žmonės. Jei žmogus neturi valios ir jam visiškai nesvarbios pamatinės vertybės, kurios sukuria glaudesnį ryšį tarp žmonių, tuomet natūralu, kad dažniau pasirenkamos minėtos bendravimo priemonės.

Taigi, jei ir jūs pastaruoju metu pastebėjote, kad su aplinkiniais žmonėmis realybėje bendraujate vis rečiau ir tokius pokyčius bandote pateisinti dideliu užimtumu ir kasdieniais asmeniniais rūpesčiais, kaip įmanoma greičiau pasistenkite tai pakeisti. Priešingu atveju netruksite pastebėti, kai bendravimas nuotoliniu būdu jums taps neatsiejama kasdienybės dalis, kurios jokiu būdu nenorėsite atsisakyti. Imkitės teigiamų pokyčių jau dabar. Nelaukite. Neatidėliokite. Jei norite pranešti smagią žinią ar tiesiog pasiteirauti, kaip gyvena jums artimas žmogus – susitikite su juo ir pakalbėkite akis į akį.