Pirkiniai/Paslaugos

Paminklai – tai, kas primena apie mirusius artimus žmones

Kas mums primena apie anapilin iškeliavusius artimuosius? Taip, visų pirma, tai yra prisiminimai iš praeities. Tačiau kalbant abstrakčiau, tai yra paminklai, kuriuos statome ant savo mirusiųjų artimųjų kapų. Būtent ši kapavietės sudedamoji dalis nebyliai kalba apie mirusįjį, kuris buvo palaidotas jau prieš kurį laiką.

Kaip žinia, paminklai nėra statomi vos tik įvyksta velionio laidotuvės. Dažniausiai šie darbai įgyvendinami praėjus vieneriems metams nuo laidotuvių. Tuo pačiu metu įprastai velionio artimieji pasirenka atlikti ir kitus darbus. Tai reiškia, kad vykdomas pilnas kapavietės įrengimas, kuomet labai dažnai būna būtina granito skalda ir akmenukai (http://www.paminklai.lt/granito-skalda/). Puikiai suprantama, kad šie darbai kiekvienu atveju labai skiriasi. Ne kiekvienas vartotojas renkasi labai prabangius ir brangius sprendimus, todėl nėra ko abejoti, kad kiekviena kapavietė yra unikali ir turinti kažką savito.

PaminklaiTačiau jei norite iš anksto sužinoti visų būsimų darbų kainą, reikėtų susisiekti su kapaviečių įrengimu, tvarkymu ir paminklų kaldinimu bei pardavimu užsiimančią bendrovę, kurioje dirbantys specialistai įvertins jūsų lūkesčius ir pasiūlys geriausiai jūsų biudžetą bei keliamus reikalavimus atitinkantį variantą.

Be abejo, nors paminklai ir kapavietės tvarkymo darbai įprastai vykdomi kur kas vėliau nei palaidojamas velionis, specialistai rekomenduoja reikiamas paslaugas užsisakyti iš anksto. Tai reiškia, kad nereikėtų laukti paskutinės minutės, ypač jei praėjus lygiai vieneriems metams prasideda šalnos – tokiu laiku įprastai minėtos srities profesionalai kapaviečių netvarko, todėl galimos nemažos eilės. Norint to išvengti ir būti tikriems, kad jūsų užsakymas bus įgyvendintas sutartu laiku, dėl šių paslaugų reikėtų kreiptis anksčiau.

Kita vertus nereikėtų pamiršti, kad galiausiai jums bus reikalingas ne tik kapavietės įrengimas ir paminklo pastatymas, tačiau ir velionio kapavietės tvarkymas. Jei žinote, kad neturėsite pakankamai laiko ir jėgų, kad savo rankomis galėtumėte tvarkyti kapavietę ir stengtis jos neapleisti, tuomet kur kas geriau iš anksto šiuos klausimus aptarti su minėtų paslaugų teikėjais. Jie už sutartą fiksuotą mokestį galės sutvarkyti jūsų mirusiųjų artimųjų kapavietes, tokiu būdu leidžiant jums nuo savo pečių nusimesti labai didelę naštą ir užtikrinant, kad kapavietė nebus apleista.