Būstas/Interjeras,  Kita

Oro kondicionierių priežiūra

oro kondicionieriu prieziuraSiekdami užtikrinti tinkamą oro kondicionieriaus darbą, turite skirti laiko jo priežiūrai ir profilaktikai, t. y. privalote prietaisą tikrinti bent kartą per metus, nepriklausomai nuo to, kaip kondicionierius veikia. Įrenginio profilaktika, kaip ir oro kondicionierių montavimas, turėtų būti patikėtas specialistams – tinkamai gaminio priežiūrai yra būtini specialūs įrankiai ir atitinkamas žinių bagažas. Be to, jei nuspręsite savarankiškai užsiimti automobilinio kondicionieriaus patikra ir dirbti su aušinimo skysčiu, galite sukelti rimtą pavojų savo sveikatai.

Siekiant tinkamo kondicionieriaus darbo, yra būtinos dvi sąlygos: pirma, oro kondicionierių montavimas turi būti patikėtas ilgametę darbo patirtį turinčio specialisto rankoms, antra – patyręs mechanikas turi atlikti reguliarią gaminio patikrą. Nepamirškite, kad prastai prižiūrimas kondicionierius ne tik prasčiau veiks, bet ir pradės skleisti nemalonų kvapą. Be to, jei automobiliniam oro kondicionieriui nepakaks aušinimo skysčio, suvartosite daugiau kuro, t. y. kompresorius dirbs ne tik kur kas dažniau, bet ir pareikalaus didesnės varomosios jėgos. Kiekvieną kartą, atliekant kondicionieriaus techninę apžiūrą, būtina tinkamai išvalyti išorėje esantį įrenginį, patikrinti šaltnešio kiekį ir slėgį. Patyręs mechanikas apžiūrės ir objektyviai įvertins bendrąją prietaiso būklę.

Kad tiksliau suprastumėte, kodėl minėtoji patikra yra būtina, reikėtų išsamiau aptarti kondicionieriaus atliekamą darbą. Vasarą, kuomet oro kondicionierius naudojamas patalpos šaldymui, vidinėje prietaiso dalyje renkasi įvairios dulkės ir kaupiasi nešvarumai. Be to, minėtoji įrenginio dalis visą laiką būna drėgna, todėl nuosėdos nėra pašalinamos. Tik žiemos metu, kuomet nusprendžiate patalpą pašildyti, visos dulkės yra išpučiamos į išorę. Be to, po šiltojo sezono, vidinėje oro kondicionieriaus dalyje stovi vanduo (atsiradęs dėl susidariusio kondensato), kuris virsta dumbliais – šie užkemša visą sistemą. Gali būti dar blogiau, t. y. minėtasis skystis gali pradėti bėgti ir sugadinti jums brangius daiktus, pastatytus žemiau kondicionieriaus, pvz., televizorių ar muzikinį centrą.

Žiemos metu vyksta atvirkštinis procesas, t. y. išorinė prietaiso dalis apsineša dulkėmis ir užsikemša nešvarumais. Prasidėjus vasaros sezonui, lauko blokas turėtų pradėti aušinimo darbus, tačiau jis negali to padaryti efektyviai dėl užsilikusio purvo bei sistemos užterštumo. Dėl šios priežasties ima kilti spaudimas ir padidėja amperažas, o tai reiškia, kad jūsų laukia brangiai apmokami sugedusio kondicionieriaus remonto darbai.

Apie būtiną oro kondicionierių priežiūrą jūs turėtų informuoti visi įrangos pardavėjai. Jei atitinkamos informacijos negavote, pasiskaitykite įrangos aprašus – informaciniame lapelyje tikrai bus pateiktas perspėjimas dėl bėdų, kurios jūsų laukia, jei įrenginį prižiūrėsite prastai. Laiku atlikę kondicionieriaus patikrą, neprarasite garantijos ir galėsite džiaugtis puikiai veikiančiu gaminiu. Be to, taip išvengsite oro užterštumo problemų ir prailginsite įrenginio tarnavimo laiką. Tiesa, siekdami kokybiško rezultato, kondicionierių patikėkite ilgametę darbo patirtį turintiems specialistams. Šie ne tik išspręs visas su kondicionieriaus darbu susijusias problemas, bet ir patars jums dėl tolimesnės įrenginio priežiūros. Jei nuspręsite sutaupyti ir rinktis menkai žinomą arba prastą vardą užsitarnavusią įmonę, galite patirti itin didelių nuostolių.