Būstas/Interjeras

Nauji butai ar namai

Nemažą dalį žmonių kamuoja vienas ir tas pats klausimas, ką pirkti – namą ar butą? Šis klausimas kyla tiek tuomet, kai žmonės nekilnojamojo turto ieško sau, tiek ir tais atvejais, kai įsigytą būstą norima išnuomoti, tokiu būdu kiekvieną mėnesį gaunant pasyvias pajamas. Žinoma, į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra. Kiekvieno vartotojo situacija ir lūkesčiai labai skiriasi, todėl tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Trumpiau tariant, sprendžiant, ką vertėtų įsigyti – reikėtų atsižvelgti į daug skirtingų veiksnių. Todėl apie juos verta pakalbėti šiek tiek plačiau, padedant jums susidaryti aiškesnę nuomonę ir leidžiant priimti objektyvesnį sprendimą investuojant į nekilnojamąjį turtą.

Parduodami namai

Taigi, visų pirma verta atkreipti dėmesį į nekilnojamojo turto kainas. Šiandien parduodami namai Lietuvoje kainuoja pakankamai nemažus pinigus. Dabartinę NT situaciją lyginant su ta, kuri vyravo prieš penketą metų, matyti akivaizdūs kainų pokyčiai – nekilnojamojo turto objektai yra pabrangę. Todėl jei norite pirkti namą, labai gerai pagalvokite, kiek iš tikrųjų galite sau leisti. Ir šiuo atveju kalbame būtent apie jūsų finansus. Jei žinote, kad bankas jums suteiks paskolą, kuri neviršys 90 000 eurų, tuomet vargu ar galite dairyti namų, esančių Vilniuje. Tuo tarpu, jei namas, kuris yra Vilniaus rajone, jums nesukels keblumų – tokia suma taip pat gali būti tinkama. Tokiu atveju viskas priklausys nuo namo būklės, konkrečios vietos ir kitų aktualių detalių.

Kaip matote, nekilnojamojo turto kainą įtakoja labai daug skirtingų veiksnių, todėl sprendžiant, kas yra geriau ir tinkamiau, reikia įvertinti kiekvieną iš jų. Tik tokiu būdu galima priimti sėkmingą sprendimą. Be abejo, minėta suma nemažai daliai vartotojų gali atrodyti pakankamai didelė – ypač tuomet, jei ji bus konvertuojama į mūsų ankstesnę valiutą. Tačiau reikia nepamiršti, kad Vilniuje vyraujančios NT kainos yra gerokai didesnės nei tuo tarpu Kaune ar kituose Lietuvos miestuose. Kad ir kaip bebūtų, jei gyvenate sostinėje, greičiausiai nenorėsite visko palikti ir persikelti į naują miestą vien todėl, kad jūsų biudžetas nėra pakankamas namo įsigijimui.

Pastaruoju atveju jums gali pagelbėti nauji butai. Nors akivaizdu, kad butas ir namas – tai du visiškai skirtingi nekilnojamojo turto objektai (besiskiriantys ne tik kaina, tačiau ir komfortu, privatumo lygiu bei kitais aspektais), vis dėlto negalima pamiršti, kad nauji butai šiandien yra labai paklausi prekė vartotojų tarpe. Tai reiškia, kad ir jų pasiūla yra kur kas didesnė. Jei vertintumėte dabartinę situaciją statybų sektoriuje, akimirksniu pastebėtumėte didelį pagyvėjimą. Tai puikiai pastebima Vilniuje, todėl jei nuspręsite įsigyti butą, galite neabejoti, kad naujų butų pasirinkimas bus labai didelis. Ką gi, bet kuriuo atveju, pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų pačių, todėl įvertinkite savo keliamus reikalavimus ir apsispręskite.