Kita

Lietuviai ne tik emigruoja į Angliją, tačiau taip pat grįžta ir į gimtinę

Jei pastebėtumėte, kiek daug žmonių kasdien išvyksta į Angliją, greičiausiai labai nustebtumėte. Nors daugelis mūsų puikiai žinome, kad Anglija jau seniai yra pamėgta lietuvių tarpe, vargu ar įsivaizduojame tikruosius emigracijos mastus, kurie yra milžiniški. Ne veltui įvairiose žiniasklaidos priemonėse galime matyti ir girdėti tiek daug laidų, kuriose pasakojamos istorijos apie emigravusius tautiečius ir tai, ką reikėtų daryti, kad kaip įmanoma labiau būtų pažabota mūsų šaliai kenkianti emigracija.

Ir nors dauguma žmonių baisisi dideliais emigruojančių lietuvių skaičiais, dažnai pamirštama, kad lietuviai svetur išvyksta ne visam laikui. Trumpiau tariant, nemenka į Angliją išvykusių lietuvių dalis galiausiai sugrįžta į Lietuvą. Tai įrodo ir keleivių vežimas iš Anglijos, kuris vykdomas bene kiekvieną dieną. Vežėjų, kurie keleivius ir siuntas veža mikroautobusais, šiandien yra begalė, todėl šios paslaugos yra puiki priemonė įvertinti, koks yra emigruojančių lietuvių požiūris ir vyraujančios tendencijos.

Keleivių vežimas iš Anglijos

Skirtingai nei keliaujant lėktuvais, mikroautobusuose žmonės suartėja kur kas labiau. Kadangi kelionė į Angliją trunka apytiksliai parą, į Angliją ar iš Anglijos vykstantys lietuviai turi daug laiko pabendrauti ir artimiau susipažinti. Tokių kelionių metu žmonės dalinasi savo istorijomis ir patirtimi. Nors kiekvieno emigravusio lietuvio istorija skiriasi, bene kiekviena iš jų turi tam tikrų panašumų.

Dažniausiai lietuviai į Angliją išvyksta ne iš gero gyvenimo. Jie nori užsidirbti papildomų pinigų, sustiprinti savo finansinę padėtį ir pagelbėti šeimai. Be to, emigracija yra labai sudėtingas ir psichologiškai sunkus procesas. Net ir tie, kurie neturi šeimų, emigruodami įprastai jaučiasi labai prislėgti ir būna lyg nesavi. Jie palieka savo gimtąją šalį, kurioje gyveno ne vieną dešimtmetį. Nors išvykstant nemaža dalis tautiečių žino, kad neužilgo sugrįš, tai nebūna lengvas sprendimas, kurį jie priima vos per keletą akimirkų.

Be abejo, nereikia pamiršti, kad pasiseka tikrai ne kiekvienam. Nors Anglijoje yra nemažai darbų, o atlyginimas yra pakankamai didelis (lyginant su Lietuva), kai kuriems tenka nusivilti ir nepasiekus savo užsibrėžto tikslo grįžti namo. Kaip bebūtų, visuomet reikėtų apsišarvoti kantrybe ir niekuomet nenuleisti rankų.