Pirkiniai/Paslaugos

Kuo skiriasi vibro plokštė nuo vibro kojos

Vibro plokštės ir grunto tankintuvai „kojos“ yra du pagrindiniai įrankiai, naudojami grunto tankinimui, tačiau jie turi skirtingas paskirtis ir veikimo principus. Šių įrankių pasirinkimas priklauso nuo darbo pobūdžio, grunto tipo ir reikiamo tankinimo lygio.

Vibro plokštės yra plačiai naudojamos tiek statybų aikštelėse, tiek namų ūkiuose. Jos sudarytos iš plokščios metalinės plokštės, kuri vibruoja dėl įrenginyje sumontuoto variklio. Vibruojanti plokštė perduoda vibracijas į gruntą, taip suspausdama jį. Vibro plokštės yra ypač efektyvios tankinant smėlį, žvyrą ir kitus gana laisvus grunto tipus. Jos dažnai naudojamos pėsčiųjų takų, terasų ir kiemų dangų paruošimui. Šio tipo įrankiai puikiai tinka plokštiems paviršiams ir yra lengvai valdomi. Be to, vibro plokštės gali būti įvairių dydžių, todėl galima pasirinkti tinkamiausią pagal darbo apimtį ir pobūdį.

Grunto tankintuvai „kojos“, dar žinomi kaip kojiniai tankintuvai arba vibrokojos, turi siaurą, pailgą pėdą, kuri juda aukštyn ir žemyn, smūgiuodama į gruntą. Šis veikimo principas leidžia efektyviai suspausti gruntą daug mažesniame plote, todėl vibrokojos yra itin veiksmingos tankinant molingą, lipnų ar labai tankų gruntą. Kojiniai tankintuvai yra naudojami ten, kur reikia giluminio tankinimo, pavyzdžiui, griovių, pamatų ir siaurų kanalų paruošimui. Jie taip pat yra tinkami naudoti vietose, kur reikia tankinti nedidelius plotus arba sunkiai pasiekiamas vietas, kur vibro plokštės gali būti neefektyvios. Pavyzdžiui, statant šaligatvių bortelius.

Skirtumas tarp šių dviejų įrankių slypi jų veikimo būde ir taikymo srityse. Vibro plokštės veikia perduodamos nuolatinę vibraciją į paviršių, o tai leidžia efektyviai suspausti didesnius plotus per trumpesnį laiką. Jos yra lengviau valdomos ir reikalauja mažiau fizinių pastangų, palyginti su kojiniais tankintuvais. Vibrokojos veikia smūgių principu, o tai leidžia efektyviai tankinti gruntą gilesniuose sluoksniuose. Nors jie gali būti sunkiau valdomi ir reikalauti daugiau fizinių pastangų, jų efektyvumas tankinant sudėtingesnius grunto tipus yra neabejotinas.

Renkantis tarp vibro plokštės ir grunto tankintuvo „kojos“, svarbu atsižvelgti į darbo pobūdį ir specifinius reikalavimus. Jei reikia tankinti didelius, lygius plotus su laisvais gruntų tipais, vibro plokštė bus geriausias pasirinkimas. Jei reikia tankinti sudėtingesnius grunto tipus ar dirbti siauruose ir giliuose plotuose, grunto tankintuvas „kojos“ bus nepakeičiamas įrankis. Tinkamai pasirinkus įrankį, galima užtikrinti efektyvų ir kokybišką grunto tankinimą, atitinkantį visus statybos reikalavimus. Landšafto specialistai ir statybininkai paprastai turi savo techniką, tačiau jei reikia atlikti pavienius grunto paruošimo darbus, geriausiai tokias vibrokojas išsinuomoti. Vibro kojos nuoma nėra brangi. Ji kainuoja 30-35 eurus parai. Taip galima nemažai sutaupyti…