Kita

Kuo reikia pasirūpinti prieš gimstant mažyliui

Laukiate vaikelio? Jis turėtų pasirodyti jau visai netrukus? Tuomet nieko nelaukus reikėtų pasirūpinti visomis svarbiausiomis užduotimis. Žinoma, nereikėtų persistengti – būkite realistais. Įprastai galvojame, kad mums reikės kur kas daugiau nei iš tikrųjų reikia. Todėl tokiais atvejais nereta mama susiduria su poreikiu vieną ar kitą įsigytą daiktą parduoti, nes jo tiesiog nebereikia. Taigi, kad taip nenutiktų, pateiksime keletą kiekvienai būsimai mamytei svarbių patarimų.

Maitinimas krūtimi

Palaidinės ir tunikos maitinančiomsPirmąsias 12 savaičių greičiausiai savo kūdikėlį maitinsite kas 2 ar 3 valandas. Taip pat gali būti, kad pradžioje maitinti teks ir kas valandą. Dabartiniai medikai pirmuosius mėnesius vaikelį rekomenduoja maitinti „pagal poreikį“, t.y. tuomet, kai jis jaučiasi alkanas. Kadangi maitinti reikės dažnai, svarbu pasirūpinti mamoms skirtais drabužiais. Palaidinės ir tunikos maitinančioms gali būti puikus sprendimas, kuris palengvins maitinimo procesą. Be abejo, jei jūs turėsite pakankamai pieno, reikės įsigyti ir pientraukį, tačiau tai darykite tik tuomet, kai matysite, kad pieno yra daugiau nei suvalgo jūsų vaikelis.

Vaikelio lovytė

Žinoma, kad turėsite įsigyti vaikeliui skirtą lovytę. Geriausia įsigyti tokią, kuri auga kartu su vaikeliu. Tai leis išvengti didelių išlaidų. Be abejo, galite pagalvoti ir apie sūpuojamą lovelę kūdikiui. Kartais tai tampa puikiausia išeitimi norint, kad vaikelis ramiau užmigtų.

Sauskelnės ir paklotai

Pasirūpinkite sauskelnėmis. Pastarųjų reikės labai daug. Stenkitės išsirinkti tas, kurios yra pačios natūraliausios ir nesukelia jokių alerginių reakcijų. Taip pat įsigykite ir paklotų – jie puikiai pasitarnaus tuomet, kai darysite oro vonias ir leisite savo vaikeliui pailsėti nuo sauskelnių.

Gultukas

Kai jūsų vaikeliui bus bent keli mėnesiai, galite pagalvoti ir apie gultuką. Atminkite, kad nors gultukai įprastai sukurti kūdikiams iki 8-9 kg, neapsigaukite. Kūdikis, kuriam yra vos vienas ar keli mėnesiai, gultuke dar gali jaustis pakankamai nepatogiai, t.y. būti susmukęs. Kol vaikelis tvirtai nelaiko savo kaklo, gultukas gali būti nepatogus. Tačiau jei pasirinksite tinkamą gultuko modelį, tokių nepatogumų galite išvengti, todėl pirmenybę skirkite tiems gultukams, kurių gulėjimo ir sėdėjimo pozicijos gali būti koreguojamos.