Verslas/Ekonomika,  Visuomenė

Kodėl kremavimas tampa vis populiaresnis?

Kartais gali atrodyti, jog tai pakeičia tradicinį laidojimo būdą. Tačiau iš tikrųjų istoriškai šie du laidojimo variantai nuolat keitė vienas kitą. Todėl būtų labai sudėtinga pasakyti, kuris yra tradicinis, o kuris ne. Tuo labiau, kad ir mūsų religija priima bei leidžia abu variantus. Taigi, tai tik kiekvieno asmeninis arba artimųjų pasirinkimas. O kartais tą lemia ir aplinkybės. Tačiau palaikų deginimas tampa gerokai racionalesniu pasirinkimu dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, tai galimybė lengviau atrasti vietą kapinėse bei laidoti žmogų į kapavietes, kurios pilnai užpildytos. Be to, tokios laidojimo paslaugos gali kainuoti kažkiek mažiau. O rūpesčių dėl to daugiau tikrai nebus, kadangi viskuo pasirūpina šioje srityje dirbantys žmonės.

Ar tai tikrai kainuos mažiau?

Gana įprasta manyti, jog laidotuvės pareikalaus tikrai nemažų išlaidų. Todėl finansinis aspektas šioje vietoje gali būti pakankamai svarbus. Tuo labiau, kad ir visos laidojimo paslaugos kainuoja ir už jas reikia mokėti. Tiesa, kartais gali atrodyti, jog kremavimas sukels tik dar daugiau rūpesčių bei reikš papildomas išlaidas. Tačiau iš tikrųjų už fiksuota sumą galima gauti praktiškai visas susijusias paslaugas. Pradedant nuo palaikų išvežimo ir baigiant urnos atvežimu. Tad už nieką papildomai mokėti tikrai nereikės. O tuomet jau nesunku paskaičiuoti, kiek tai atsieis pigiau, lyginant su įprastu laidojimo būdu.

Visos laidojimo paslaugos ir kur ieškoti daugiau informacijos?

Šiomis dienomis viskas gerokai paprasčiau. Kadangi yra internetas ir ten per kelias sekundes galime atrasti praktiškai visą dominančią informaciją bet kokia tema. Todėl tiek laidotuvės, tiek ir kremavimas nebus išimtis. Tereikia pasinaudoti paieškos sistema ir paskirti tam truputį laiko. O tuomet jau nebus sunku suprasti visus niuansus bei pasirinkti tinkamiausią variantą. Tuo labiau, kad yra tikrai ne viena šioje srityje besispecializuojanti įmonė, kuri gali apdėti susidūrus su artimojo netektimi. Tereikia susisiekti bei pasidomėti. Tuo labiau, kad internete galima atrasti visas teikiamas paslaugas bei jų įkainius. Tad nereikės nerimauti ir dėl neaiškių išlaidų.