Būstas/Interjeras

Keli patarimai ieškant buto nuomai

Daugeliui šiuolaikinių vartotojų vienas iš prieinamiausių būdų, leidžiantis gyventi atskirai nuo savo tėvų, yra būsto nuoma. Juk puikiai suprantama, kad tikrai ne kiekvienas gali kreiptis dėl būsto paskolos, todėl pradžioje, kol nėra sukauptas pakankamas kapitalas ir vartotojų finansinė padėtis nėra labai stabili, kur kas paprasčiau butą nuomotis. Žinoma, ilgalaikė nuoma – tai įsipareigojimas ilgesniam laikotarpiui, todėl kiekvienas, kuris ieško būsto nuomai, turėtų pakankamai deramo dėmesio skirti buto paieškoms ir tinkamam pasirinkimui.

Buto nuoma Kaune

  • Suprantama, kad biudžetas yra pats pagrindinis veiksnys, lemiantis didžiosios daugumos gyventojų pasirinkimą. Turite žinote, kiek iš tikrųjų galite sau leisti. Įprastai 30 proc. jūsų mėnesinių pajamų yra pakankamai neblogas sprendimas. Todėl jei pavyksta rasti jūsų reikalavimus atitinkantį butą už atitinkamą sumą, galite nedvejoti. Be abejo, labai daug priklauso ir nuo konkretaus miesto. Pavyzdžiui, buto nuoma Kaune yra pigesnė nei Vilniuje, o Alytuje pigesnė nei Kaune ir t.t.
  • Kai žinosite savo biudžetą, bus kur kas paprasčiau ieškoti buto. Kartais žvelgiant į išsinuomoti siūlomo buto nuotraukas, pateikiamas internete, yra pakankamai sudėtinga įvertinti tikrąją buto būklę ir kitus jums svarbius aspektus. Dėl šios priežasties visuomet rekomenduojama susisiekti nurodytais kontaktiniais duomenimis ir pasiteirauti buto savininko arba tarpininko. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo lengviau galėsite priimti apgalvotą ir sėkmingą sprendimą.
  • Labai svarbu ir tai, kokios yra buto komunalinės išlaidos. Žinoma, galite sakyti, kad tai priklauso nuo kiekvieno gyventojo individualiai. Ir nors jūs iš dalies būsite teisūs, reikia nepamiršti, kad komunaliniai mokesčiai skiriasi atsižvelgiant į kiekvieną rajoną ir daugiabutį namą. Tai reiškia, kad vieni moka brangiau nei kiti.
  • Apgalvokite ir susisiekimo klausimą, nepamiršdami kaimynystės. Net jei ir turite nuosavą transporto priemonę, kartais gali būti pakankamai sudėtinga nusigauti iki jums reikiamos vietos (ypač tuomet, jei butą renkatės toliau nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose). Tuo tarpu kaimynystės klausimas gali lemti jūsų gyvenimo kokybę pasirinktame bute. Jei kaimynai bus ramūs, taikūs ir mandagūs – jūsų kasdienybė bus saugi ir komfortiška.