Būstas/Interjeras

Kaitlentės stiklo keitimas – pagrindiniai žingsniai

Elektronika bei buities technika nuolat tobulėja, ne išimtis ir kaitlentės. Nors vis dar galima įsigyti ir viryklių su dujinėmis kaitlentėmis, vis dažniau pasirenkamas kitas, populiaresnis variantas – kaitlentės su stiklo keramikos paviršiumi. Jos ypač mėgstamos dėl savo išskirtinių savybių – paviršius kaista tik virš kaitinimo elementų, o kitas plotas išlieka vėsus, gaminant nepridega nei maistas, nei puodai ar keptuvės, stiklas atsparus smūgiams – net sunkus puodas gali užkristi, tačiau keramika lieka it nauja. Deja, nors tvirta medžiaga tikrai atspari smūgiams, dažniausias kaitlenčių gedimas yra būtent stiklo skilimas. Kaitlentės stiklo keitimasserviso įmonių, tokių kaip Salvata, bei kvalifikuotų meistrų teikiama paslauga, tačiau jei ir jūs turite patirties šioje srityje, remontą galite atlikti patys.

Kaitlentės stiklo keitimą sudarantys žingsniai yra:

  • Išjunkite kaitlentę iš elektros lizdo, jei norite maksimalaus saugumo, galite nutraukti elektros tiekimą į visą virtuvės zoną.
  • Kaitlentės stiklo keitimasJei jūsų kaitlentė ir orkaitė yra sujungtos, atidarykite orkaitės dureles, kad galėtumėte pasiekti kaitlentės vidinę dalį. Atsukę reikiamus varžtus ir pašalinę barjerą jau galėsite prieiti prie kaitlentės mechanizmo bei atskirti ją nuo orkaitės.
  • Nuo stiklinio paviršiaus atsukite ir pašalinkite kaitinimo elementus.
  • Dabar jau galite sėkmingai nuimti visą keistiną stiklo keramikos paviršių. Jis nėra toks lengvas, kaip gali atrodyti, tad geriau paprašykite pagalbos.
  • Nuo naujojo stiklo pašalinkite bet kokias pašalines medžiagas, likusias nuo įpakavimo ar naudotas apsaugai transportuojant. Tuomet galite pritvirtinti jį prie kaitlentės. Būkite tikri, kad stiklas uždėtas tinkama puse – tai yra, kad visos veržlių angos atitinka.
  • Pasirūpinkite kaitinimo elementais.
  • Pritvirtinkite kaitlentę su naujuoju stiklu prie orkaitės. Įsitikinkite, kad visos detalės ir apsauginės plokštės grįžo į savo vietas.
  • Įjunkite prietaisą į elektros lizdą.

Nepamirškite, kad bet kokios buitinės technikos remontas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Prieš imdamiesi darbo privalote turėti ne tik patirties, bet ir pasirūpinti tinkamais įrankiais. Būkite tikri, kad galėsite atlikti kiekvieną remonto žingsnį ir žinosite, kaip elgtis nenumatytu atveju. Jei savo jėgomis iki galo nepasitikite – kreipkitės į profesionalų meistrą.