Pastaruoju metu vis dažniau susimąstote apie paskolas? Jus labai domina patraukliomis sąlygomis pasižymintys paskolų pasiūlymai internete? Tačiau jūs niekuomet nebuvote kreipęsi į kreditorius ir net nenumanote, kaip vyksta visas šis procesas? Galite būti tikri, kad tokiu atveju jums reikia labai kruopščiai pasiruošti. Įdomu, ką šiuo atveju turime galvoje? Esate girdėję, kad tereikia užpildyti paraišką internetu ir norimo dydžio paskola vos per penkiolika minučių bus pervesta į jūsų nurodytą banko sąskaitą? Deja (o galbūt ir laimei), bet apie tokią paskolų suteikimo tvarką galite pamiršti. Jau seniai šių finansinių paslaugų rinka yra visiškai pasikeitusi. Dabar joje galioja labai griežtos taisyklės. Todėl jei jūs norite gauti paskolą, turite labai tvirtai nuspręsti į kuriuos kreditorius norėsite kreiptis, kokios rūšies ir kokio dydžio paskolą norite gauti, ar tikrai galėsite grąžinti paskolą ir ar jūs atitinkate kreditorių taikomus reikalavimus. Jei visą tai tinkamai įvertinę jūs būsite visiškai tikri, kad esate pasiruošę kreiptis dėl paskolos, galite judėti pirmyn.
Kredito bendrovės, unijos ir tarpusavio skolinimo platformos
Puikiai suprantama, kad tuomet, kai yra kalbama apie mažesnės vertės paskolas (arba kitaip dar vadinamus greituosius kreditus), dažniausiai mūsų šalies gyventojai yra linkę kreiptis į kredito bendroves, tačiau vis dėlto tai nėra vienintelis pasirinkimas. Šiuolaikinėje vartojimo paskolų rinkoje yra daugybė skirtingų dalyvių. Jūs galite kreiptis tiek į kredito bendroves, tiek ir į kredito unijas, tarpusavio skolinimo platformas ir komercinius bankus.
Taip pat nereiktų pamiršti, kad šiomis dienomis labai sparčiai populiarėja jau minėtos tarpusavio skolinimo platformos, kurių Lietuvoje veikia ne viena ir ne dvi. Pastaruoju atveju paskolą dėl jos besikreipiančiam vartotojui suteikia ne oficialūs kreditoriai, o pavieniai fiziniai asmenys. Tai kitaip dar yra vadinama sutelktiniu skolinimu, kuomet jūsų prašoma paskolos suma yra surenkama iš skirtingų investuotojų – žmonių, kurie investuoja į paskolas ir yra užsiregistravę jūsų pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje.
Kokį sprendimą priimsite, priklausys tik nuo jūsų konkrečių lūkesčių. Tačiau jei jūs esate mokūs klientai ir jūsų gaunamos mėnesinės pajamos yra pakankamai didelės, labai tikėtina, kad jums nekils jokių didesnių keblumų gaunant paskolą bet kurioje pasirinktoje kredito bendrovėje, kredito unijoje ar tarpusavio skolinimo platformoje. Žinoma, jei jus domina didesnės vertės vartojimo paskola (pvz., norite įsigyti būstą arba perkate naują automobilį), galite vartojimo paskolų pasiūlymų pasidairyti ir komerciniuose bankuose.
Kreditorių taikomi reikalavimai ir vartotojų mokumo vertinimas
Nepamirkite, kad kiekvienas oficialus kreditorius, paskolas teikiantis mūsų šalyje, privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų. Šiuo atveju svarbiausiais įstatymais tokių finansinių paslaugų teikimo srityje tampa vartojimo paskolų ir vartotojų mokumo vertinimo įstatymai. Jei peržiūrėsite pastaruosius įstatymus, akimirksniu suprasite, kokios griežtos sąlygos yra taikomos tiek kreditoriams, tiek ir į juos besikreipiantiems vartotojams. Todėl jei jūs neatitiksite bent vienos iš kreditorių taikomų sąlygų, paskolos gauti negalėsite.
Žinoma, kiekvienas kreditorius visuomet atsižvelgs į jūsų oficialiąsias pajamas. Jos turi būti pakankamos norimo dydžio paskolai gauti. Nepamirškite, kad jūsų mėnesinė paskolos įmoka negali viršyti keturiasdešimties procentų visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų, todėl apskaičiuoti, kokios sumos galite tikėtis iš kreditorių, yra pakankamai nesudėtinga. Juolab, kad dauguma kreditorių savo siūlomas finansines paslaugas pristatančiuose tinklalapiuose vartotojams suteikia galimybę pasinaudoti preliminariomis paskolų skaičiuoklėmis. Kaip bebūtų, tai nėra vieninteliai svarbūs veiksniai, todėl atminkite, kad bus vertinami ir jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai, asmeninė kredito istorija, šeimyninė padėtis, dabartinėje darbovietėje turimas darbo stažas ir kt.