Europos Sąjungos akiratyje visuomet buvo įvairaus dydžio ES šalių žemės ūkiai. Jie vaidina labai svarbų vaidmenį gerinant kaimo ir rečiau apgyvendintų vietovių plėtrą ir kuriant naujas darbo vietas. Taipogi, žemės ūkiai yra labai svarbūs natūralios produkcijos auginimo ir gamybos skatinimui. Statistika rodo, kad nuo 2004 iki 2007 m. Europos Sąjungos narėse patrigubėjo naujų ūkių – prie to labiausiai prisidėjo turbūt daugeliui girdėta ES parama žemės ūkiui.
Ypač nedidelėse kaimo vietovėse, kur gyventojų skaičius siekia vos kelis šimtus, yra labai sudėtinga įsidarbinti ir plėtoti savo vykdomą veiklą, todėl ES parama žemės ūkiui tokiose vietovėse yra tiesiog neįkainojama. Ji padeda eliminuoti labai daug neigiamų veiksnių, su kuriais tenka susidurti minėtų vietovių gyventojams, kurie bando vystyti žemės ūkį. Akivaizdu, kad nedideliems ūkiams visuomet reikia finansinės paramos, kuri padeda lengviau judėti į priekį ir sistemingai plėstis bei didinti užauginamos produkcijos kiekį.
Prieš keletą metų Europos Sąjungos teritorijoje buvo skaičiuojama 12,2 mln. ūkių. Suprantama, kad jų dydžiai labai smarkiai skiriasi. Beveik pusė ūkių yra labai nedideli (užimantys mažiau nei 2 ha), o tai reiškia, kad daugiau nei 50 proc. jų užauginamos produkcijos yra suvartojama jų pačių. Šie skaičiai tik dar kartą patvirtina anksčiau minėtus teiginius. Be Europos Sąjungos paramos suklestėti tokiems žemės ūkiams yra beveik neįmanoma – juolab, kad didžiajai daliai tokių ūkių valdytojų, tai tikrai nėra pagrindinis pragyvenimo šaltinis.
Dėl minėtų priežasčių Europos Sąjunga suformavo labai aiškias taisykles ir reikalavimus, kuriuos įgyvendinus galima sulaukti finansinės paramos. Tokia finansinė pagalba labai prisideda prie esamų ir naujai įkurtų ūkių valdų plėtros, taip pat skatina jaunuosius ūkininkus pradėti ūkininkavimo veiklą, leidžia lengviau investuoti į užauginamų žemės ūkio produktų perdirbimą, technologinių naujovių kūrimą ir daugelį kitų veiklų.
Galima pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais pastebimi dar geresni žemės ūkio sektoriaus rezultatai, kuriuos tiesiogiai įtakoja ES parama žemės ūkiui. Todėl visiems norintiems prisidėti prie žemės ūkio plėtros Lietuvoje, patariame kreiptis į šios srities specialistus ir sužinoti atsakymus į visus jus dominančius klausimus.