Turizmas/Kelionės

Emigruojantiems į Norvegiją

Daugelis mūsų tautiečių kasdien dairosi į įvairias užsienio šalis, tikėdamiesi rasti pačias geriausias ir perspektyviausias galimybes. Visi puikiai žinome, kad nemažai daliai mūsų šalies gyventojų yra ganėtinai sudėtinga rasti gerai apmokamą darbą ir patenkinti bent esminius savo poreikius. Tai reiškia, kad siekis ieškoti geresnio darbo ir gyvenimo svetur, yra puikiai suprantamas.

Šiomis dienomis lietuvių galime rasti daugelyje pasaulio šalių, tačiau pastaruoju metu labai populiariu pasirinkimu tampa Anglija ir Norvegija. Tai dvi šalys, kuriose lietuviai iki šiol sugeba rasti puikių darbo galimybių. Nors akivaizdu, kad šios dvi šalys yra labai skirtingos, vis dėlto esminiai principai, kurie yra svarbūs iš Lietuvos išvykstantiems lietuviams, yra tokie patys.

Siuntos i NorvegijaTrumpiau tariant, tai yra emigracija, kuri pasižymi panašiais aspektais. Kiekvienas tautietis turi suprasti, kad keliauja į visiškai svetimą šalį, kurioje yra kita kultūra ir kitokio temperamento žmonės. Tokie kultūriniai skirtumai neretam žmogui sukelia daug įvairių keblumų. Būna sudėtinga pritapti, nerandama bendros kalbos ir labai skiriasi žmonių įsitikinimai bei požiūris. Tai reiškia, kad tokiais atvejais reikia apsišarvoti kantrybe ir nenuleisti rankų. Reikia suprasti, kad taip bus ne visuomet, todėl ilgainiui perprasite kitą kultūrą ir galėsite lengviau įsilieti į kitos šalies visuomenę.

Be abejo, jei kalbame apie Norvegiją, tuomet negalima pamiršti ir visiškai kitokios kalbos. Jei anglų kalbą puikiai moka nemaža dalis tautiečių, tai norvegų kalbos mokėjimas yra kur kas retesnis reiškinys. Ką jau kalbėti ir apie norvegų požiūrį į emigrantus. Visa tai labai skiriasi nuo Didžiosios Britanijos, todėl kiekvienas lietuvis turi gerai įvertinti daugelį įvairių aspektų.

Žinoma, nepamirškite pagalvoti ir apie kelionės išlaidas bei transportą. Jei rinksitės lėktuvą, tuomet turite atminti, kad teks pakloti nemenką pinigų sumą. Tuo tarpu, jei keliausite mikroautobusu, galėsite gerokai sutaupyti. Kita vertus, jei nenorite keliauti labai ilgai, galite įsigyti lėktuvo bilietą, o visą savo bagažą transportuoti mikroautobusais keliaujančių vežėjų paslaugomis. Kadangi siuntos i Norvegija yra transportuojamos reguliariai, nekils jokių keblumų savo bagažo sulaukiant pačiu laiku.