Pirkiniai/Paslaugos

Ekologiški grūdai

Sveikata brangiausias mūsų turtas, todėl ja turime rūpintis kiekvieną dieną. Turime ne tik pakankamai miegoti, sportuoti, bet ir sveikai maitintis. Vis daugiau žmonių domisi sveiku maistu ir ieško ekologiškų produktų. Vieni iš šių produktų yra ekologiški grūdai.

Ekologiski grudaiEkologiški grūdai turi labai didelę reikšmę mums, mūsų gyvenimui ir sveikatai. Mokslininkai yra nustatę, kad jie turi daug daugiau antioksidantų nei įprasti grūdai. Daug mažiau sunkiųjų metalų ir pesticidų, nes ekologiniai ūkiai ypač griežtai yra prižiūrimi ir tikrinami. Ekologiški produktai išsprendžia labai daug problemų, kurios susijusios su sveikata. Labai daug žmonių galvoja, kad ekologiški grūdai labai daug kainuoja, bet tai nėra tiesa. Šiandien dėl didelės konkurencijos, ekologiškos produkcijos augintojai ir gamintojai kainas kelia lėčiau nei įprastų produktų kainas kelia pardavėjai ir gamintojai, todėl galimybę nebrangiai nusipirkti ekologiškų grūdų turime kiekvienas. Daugeliui kelia abejonių dėl grūdų laikymo sąlygų, vieni mano, kad per didelę drėgmę gauna sandėliuose, kiti mano, kad sanitarinės sąlygos blogos, tačiau šį mitą galima sugriauti, nes sandėliai griežtai prižiūrimi. Pavyzdžiui gruzdziumalunas.lt turi keletą sumontuotų grūdų džiovyklų, todėl jeigu priimami į šį malūną drėgni grūdai, jie greitai yra sudžiovinami. Šio malūno sandėliuose veikia laboratorijos, kurios nustato grūdų kokybę. Visi tokie įrengimai yra sertifikuojami, todėl jiems reikalavimai patys aukščiausi, kurie užtikrina, kad ekologiški grūdai vartotoją pasieks tik aukščiausios kokybės. Nuolatinis technologinių sprendimų tobulėjimas, tobulina grūdų priežiūrą. Pagrindinės grūdinės kultūros sudarytos iš javų, kukurūzų, kvietrugių, kviečių, pupų ir miežių. Kiekviena rūšis turi skirtingas savybes ir net panaudojimo atvejus. Pavyzdžiui kvietrugiai gali būti naudojami kaip natūrali, ekologiška degalų žaliava. Javai naudojami maistui, todėl ši grūdinė kultūra visada bus viena iš populiariausių, nes kiekvienais metais daugėja sveikos mitybos šalininkų, kurie domisi javais. Kiti nepaminėti grūdai turi taip pat labai svarbių sveikatai savybių.

Taigi, ekologiški grūdai tai ateities resursai, kurie vis labiau ir labiau užims vietą mūsų gyvenime. Populiarėjant sveikai mitybai, vis daugiau žmonių renkasi ekologiškas grūdines kultūras.