Būstas/Interjeras

Butų įrengimas: kaip sėkmingai suplanuoti ir įrengti būstą?

butų įrengimas ir baldai

Tinkamas būsto įrengimas nėra toks jau paprastas dalykas. Nors tam reikia žinių, vis daugiau žmonių eksperimentuoja ir bando namus įsirengti patys. Tikrai nebūtina samdyti profesionalo, jeigu manote, kad galite patys priimti sprendimus. Žinoma, tam reikės daugiau laiko ir pastangų, tačiau butų įrengimas patiems tikrai įmanomas. Nuo ko pradėti ir apie ką pagalvoti, kad išvengtumėte klaidų?

Tinkamas išplanavimas

Jeigu įrenginėsite butą nuo pradžių, pirmiausia, reikės apgalvoti visą buto išplanavimą. Tai labai svarbu. Erdves paskirstykite taip, kad jos būtų patogios. Pavyzdžiui, jeigu butas yra didžiulis, iš anksto apgalvokite, kokia bus kokio kambario funkcija, kur bus miegamasis, kur svetainė. Dažniausiai naudojamos namų erdvės turėtų būti arčiau viena kitos, o toliau nuo įėjimo nutolę miegamieji bei vonios kambariai.

Nepamirškite, kad galvojant apie išplanavimą, geriausia būtų iš anksto numatyti ir tai, kur stovės baldai, kokią techniką norėsite turėti ir kur ji bus. Nuo to priklausys tolimesnis etapas – buto apdaila.

Apgalvota apdaila

Jeigu norite mėgautis nepriekaištingai įrengtu butu, kuriame gyventi patogu ir jauku, padirbėti reikės pradžioje. Rinkitės tokius apdailos sprendimus, kurie bus universalūs, ilgaamžiai ir patikimi. Tik tuomet butų įrengimas bus pasiteisinęs. Pavyzdžiui, pagalvokite, kokiomis medžiagomis reikėtų dengti sienas, kokios bus lubos ir grindys. Rinkitės tik tarpusavyje derančius sprendimus. Jeigu pasirenkate sienų tapetavimą, geriausiai laikytis to paties sprendimo bent keliose arba visose erdvėse. Jeigu norite sienas dažyti, tai taip pat turi atsikartoti kai kuriuose erdvėse. Rinkitėstik patikimus sprendimus, kurie daug metų atrodys puikiai.

Kokybiški baldai

Kitas etapas bus pasirinkti tinkamus baldus. Baldinės medžiagos gali būti pačios įvairiausios, tad čia tikrai bus ką veikti. Kiekvienai erdvei apgalvoti baldų išplanavimą, užtruks laiko. Tačiau labai patogu, kai visas butas yra kuriamas vienu metu. Tuomet lengviausia išvengti chaoso, nederančių sprendimų. Geriausiai, kad butų įrengimas vyktų taip, jog baldai derėtų tarpusavyje ne tik kambaryje, bet ir visame būste. Pavyzdžiui, jeigu renkatės medienos masyvo baldus, ši tendencija turėtų matytis ir svetainėje, ir virtuvėje, ir miegamajame. Taip sukursite vientisą viso buto stilių.

Baldams labai svarbu skirti daug dėmesio ir netaupyti renkantis medžiagas. Nes nuo ot priklausys, kaip ilgai baldai Jums tarnaus ir kaip ilgai bus funkcionalūs. Rinkitės aukščiausios klasės medžiagas, geriausia furnitūrą ir ateityje džiaugsitės, kad netaupėte.