Domina butai Lietuvoje ir baiminatės, kad galite permokėti už tokius pirkinius? Turėtumėte prieš tai pasidomėti nekilnojamo turto rinka, nes čia galioja įvairios šiai sričiai taikomos taisyklės. Kiekvienas pirkėjas turėtų susirūpinti dėl galimo sukčiavimo atvejo, tačiau lengviausiai išvengtumėte visų nesklandumų pasitelkę profesionalią pagalbą iš nekilnojamo turto agentūrų bei privačių brokerių. Žinoma, kai kurie turbūt galvojate, kad galite ir nuo jų nukentėti, todėl šiame straipsnyje norėtume įvardinti būtiniausias saugumo priemones, kurių turėtumėte imtis kiekvienas, jeigu norite saugiai įsigyti butą, namą ar sodybą.
Elementaru, kad naujos statybos daugiabučiai traukia pasiturinčių žmonių dėmesį – nauji butai domina kiekvieną, tačiau reikėtų neapsigauti – jums gali būti pateikiama gana klaidinga informacija, dėl kurios galite būti išleidę per daug pinigų tokiam pirkiniui įsigyti. Pirmiausia, jeigu pardavėjas akcentuoja, kad butas yra naujas ir šiuolaikiškas, tai jums nereikia tiesiog jo apžiūrėti – suremontuoti butą gali kiekvienas, tad čia svarbiausia yra apžvelgti buto planą. Butas nebus laikomas nauju, jeigu jis yra senos statybos daugiabutyje. Pastebima, kad po renovacijos, daugiabučiai atrodo nepriekaištingai ir būtent tokiu atveju nesąžiningi pardavėjai išbando klientų naivumą – nors daugiabutis po renovacijos ir atrodo it naujos statybos, tai nereiškia, kad jis yra naujas. Renovacija gali būti atlikta ir tik dėl išvaizdos, todėl kas liečia kokybę, jame esantys butai vis tiek lieka tokie patys. Žinoma, jeigu daugiabutis yra apšildomas renovacijos metu, tai čia yra didžiulis privalumas ir aišku – priežastis kelti kainą, tačiau tai nereiškia, kad butai tokiame pastate bus nauji. Jums reikia žiūrėti į išplanavimą t.y. į buto dokumentus, nes tik juos pamačius sužinosite ar jums siūlomas butas yra naujas ar ne.
Nereikėtų susigundyti iš pirmo žvilgsnio puikiai atrodančiais butais. Jie gali būti renovuoti, tačiau turintys tam tikrų spragų. Kosmetinį remontą atlikti nėra sudėtinga, tačiau butas vis tiek gali būti brangiai išlaikomas arba nesulaikantis šilumos. Dažniausiai, perpardavinėtojai labai pigiai įsigyja tokius nekilnojamo turto pirkinius, juos šiek tiek renovuoja, kad išvaizda būtų patraukli ir bando juos įkišti naiviems žmonėms, kurie net nesupras, kad žiemos metu tokiame bute vis tiek bus šalta arba, kad jame kaupsis drėgmė ir įsimes pelėsis. Jums reikia klausti visko, o geriausia yra prašyti praėjusių metų šildymo sezono sąskaitų – tada pamatysite ar nėra kažkokių kabliukų.