Verslas/Ekonomika

Ar buhalterinė apskaita – pelningas darbas?

Širdžiai miela veikla, nešanti orų gyvenimą garantuojančias pajamas: argi ne taip turėtų skambėti svajonių darbo apibūdinimas? Deja,  realybė dažnai yra kitokia ir neretai tenka priimti sprendimą, kurį prioritetą – pinigus ar malonią veiklą – rinktis. Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, jog finansiniai aspektai dažniausia ima viršų. Žmogus, jau rinkdamasis studijų kryptį ar kursus, neabejotinai pamąsto, ar būsima veikla bus pelninga ir, padėjus diplomą į stalčių, neteks pamiršti profesinių įgūdžių bei kibti į kitokio pobūdžio darbus. Buhalterine apskaita – sritis, kuri, atrodo, tiesiogiai susijusi su pinigais. Deja, skaičiuojami svetimi pinigai, tad klausimas,  kiek uždirba buhalteris, yra visiškai aktualus tiek smalsuoliams, tiek šioje srityje norintiems dirbti.

Neretai teigiama, jog buhalteris įmonėje neformaliai yra svarbesnis žmogus nei pats vadovas. Stiprus, tačiau nemažai tiesos turintis teiginys. Nuo to, kaip profesionaliai tvarkoma buhalterine apskaita, priklauso įmonės veiklos sėkmė ar net šios egzistavimas. Buhalterinės apskaitos klaidos, apie kurias vadovas gali netikėtai sužinoti gavęs tik grasinančius antstolių laiškus, susijusios su rimtais finansiniais nuostoliais ar baudžiamąja atsakomybe, griūnančia ant įmonės vadovo pečių. Tad nieko keisto, jog profesionalūs, sąžiningi ir atidūs buhalteriai – didelė vertybė, tad ir jų atliktas darbas privalo būti įvertinamas atitinkama pinigine išraiška.

Aišku, svajonių atlyginimo niekas nemokės vien dėl to, jog švarko ar palaidinės atlape puikuojasi kortelė su užrašu „buhalteris“. Kaip ir daugumoje veiklos sričių, reikia dirbti daug ir gerai, jog skaičiai algalapyje džiugintų. Ne išimtis ir buhalteriai, kurie, priklausomai nuo įmonės veiklos krypties, darbų apimčių bei kitų niuansų, vienu metu galo tvarkyti kelių ar net keliolikos bendrovių buhalterinę apskaitą. Aišku, kalba eina ne apie tuos buhalterius, kurie turi pastovų etatą įmonėje ir yra įpareigoti „trinti“ kėdę nepriklausomai nuo to, ar tuo metu darbų yra, ar ne. Šiandien populiari tendencija, kai buhalteris ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė yra samdoma konkrečios užduoties atlikimui. Tai naudinga ne tik pačiam darbdaviui (ekspertai teigia, jog atskirą buhalterio etatą steigti apsimoka tik įmonėse, turinčiose virš 30 darbuotojų bei vykdančiose daug įvairių ūkinių operacijų), bet ir buhalteriui, kuriam suteikiama galimybė kaupti patirtį atliekant įvairius buhalterinės apskaitos darbus bei, aišku, daugiau uždirbti.

Buhalterio gaunamas atlyginimas priklauso ir nuo pastarojo lojalumo (kalbant apie pastovų etatą įmonėje) bendrovei: kuo ilgiau bei sėkmingiau dirbama, tuo didesnio atlyginimo realu tikėtis. Būtina kaupti ir teigiamus buvusių darbdavių atsiliepimus: ieškant kito (aišku, gerai apmokamo) darbo, rekomendacijos užima labai svarbią vietą. Neabejotinai svarbu ir miestas, kuriame teikiamos buhalterinės apskaitos paslaugos. Didmiesčių buhalteriai, aišku, uždirba daugiau nei mažesnių miestų, tačiau šią tendenciją slopina faktas, jog vis dažniau buhalterinės apskaitos paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu.

Daugiau: https://jugma.lt/buhalterine-apskaita