Būstas/Interjeras

20 skirtingų lovų tipų (III dalis)

Platforminės lovos

LovosDažniausiai tai medinės konstrukcijos lovos, kurių pagrindą sudaro medinės lentos, idealiai išlaikančios čiužinį be jokios spyruoklių ar kitokių įrenginių pagalbos. Platforminės lovos yra mėgstamos dėl savo paprastumo ir patogumo. Taip pat jos leidžia jūsų čiužiniui vėdintis, lova pakelia čiužinį nuo žemės, bet tarp lentų palikti maži tarpai leidžia jam vėdintis, o tai išlaiko čiužinio ilgaamžiškumą ir švarumą. Šios lovos nėra sunkios, todėl jas lengva perstatyti iš vienos vietos į kitą. Taip pat jų būna įvairių stilių, todėl lengvai surasite platforminę lovą, kuri tiks jūsų kambario interjerui. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo platforminės lovos, gaminamos iš medienos plokščių – tai pigus ir išradingas būdas pasigaminti sau patvarią ir kokybišką lovą. Rinkoje galima rasti net ir platforminių lovų su įmontuotomis patalynės dėžėmis.

Lovos su ypač didelėmis daiktadėžėmis

Kaip rodo pavadinimas, šios lovos yra skirtos žmonėms, kurie nori taupiai išnaudoti savo būsto erdvę. Šių lovų modelių įvairovė yra didžiulė, tačiau dažniausiai visų jų daiktadėžės yra po lova. Jos dažniausiai turi pakeliamąjį mechanizmą, kuris išlaiko lovą tuo metu, kai jūs norite ką nors padėti ar išimti iš daiktadėžės. Taip pat yra modelių be pakeliamojo mechanizmo, tokie modeliai turi didelius ištraukiamus stalčius iš abiejų rėmo pusių. Tokio tipo lovos yra ne vien praktiškas sprendimas norintiems sutaupyti vietos, bet taip pat jos yra patvarios ir kokybiškos, todėl leis jums patogiai ir gerai išsimiegoti.

Dieninės lovos

Šio tipo lovos atrodo panašiai, kaip sofos, bet jų paskirtis yra šiek tiek kitokia. Dieninės lovos negali išsitiesti, kaip sofa ir sutalpinti dviejų žmonių, todėl ant jų gali gulėti tik vienas žmogus. Dieninės lovos dažniausiai yra gaminamos iš aukštos kokybės medienos ar metalo ir kartais būna aptraukiamos oda arba audiniais. Dėl aukštos kokybės medžiagų ir didelio modelių pasirinkimo šios lovos tikrai gali papuošti ir paįvairinti jūsų namus.

Lovos su pripučiamais čiužiniais

Sunku patikėti, bet lovos su pripučiamais čiužiniais suteikia ypač aukštą komforto lygį. Vos tik atsiradusios, šios išskirtinėmis savybėmis pasižyminčios lovos buvo labai brangios. Tačiau šiuo metu jų įmanoma rasti ir už mažesnę kainą, kuri tikrai atitinka kokybę. Šios lovos netgi yra naudojamos gydymo tikslais, išgydyti ar palengvinti tokioms ligoms, kaip miego sutrikimai, nugaros skausmai, stresas, depresija ir kt., ar palengvinti jų simptomams. Šių lovų trūkumas yra mažas modelių pasirinkimas, tad jas sunku pritaikyti prie kambario interjero. Be to, su tokiomis lovomis reikia elgtis labai atsargiai, nes maža skylutė, atsiradusi nuo aštraus ar smailaus daikto, gali labai sugadinti tokią lovą. Nors mažas skylutes ir įmanoma užtaisyti, tačiau tai padaryti yra sunku, o tokio užtaisymo poveikis nebūna ilgalaikis.