Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Poliamidas, kuo išskirtinė ši medžiaga?

poliamidas

Tai sintetinis gaminys, kuris išgaunamas pramoniniu būdu. Tačiau šiomis dienomis jis naudojamas pakankamai plačiai daugelyje sričių dėl savo išskirtinių savybių. Ši unikali medžiaga yra atspari daugeliui cheminių junginių, taip pat gerai atlaiko trintį. Kas yra pagrindiniai jos išskirtinumai, dėl kurių ji taip vertinama. Tačiau tuo pačiu metu ji nėra atspari vandeniui, kurį sugeria pakankamai lengvai. Jos išgavimo kaštai sąlyginai nėra dideli, todėl ji gali būti panaudojami daugelyje sričių. Nors dažnu atveju pasitarnauja kaip papildomas komponentas, papildantis galutinį produktą šiomis išskirtinėmis savybėmis. Bet tai galutiniame rezultate yra nemažas privalumas.

Kur ji gali būti panaudojama?

Sunku būtų įsivaizduoti daugelį nuolat judančių ir tarpusavyje besitrinančių detalių be šios medžiagos. Poliamidas yra pagrindinė daugelio jų dalis. Kadangi jis gali sėkmingai atlaikyti nuolatinę trintį. Todėl tiek mažiausi komponentai, tiek ir dideliuose įrenginiuose esančios detalės sėkmingai veikia pagamintos būtent iš šios medžiagos. Tačiau ji naudojama ne tik pramonėje ar elektronikoje. Lygiai taip pat su ja galime susidurti ir renkantis drabužius. Dažniausiai ji tėra nedidelę dalį jų sudarantis komponentas, kuris papildo kitas natūralias medžiagas. Tačiau to pilnai pakanka užtikrinti ilgaamžiškumą. Todėl tikrai ne atsitiktinai taip gaminamos kojinės ar kai kurie sportiniai, aktyviam laisvalaikiui skirti drabužiai. Taigi, panaudojimo variantų yra tikrai nemažai.

Pranašumai bei trūkumai, vertinant savybes

Kaip ir praktiškai bet kuri kita medžiaga, taip ir ši turi tiek savo privalumų, tiek ir trūkumų. Jau aptartas atsparumas bei ilgaamžiškumas yra tai, dėl ko poliamidas toks vertinamas. Tačiau jis tiks tikrai ne kiekvienai situacijai, į tą taip pat labai svarbu atsižvelgti. Kadangi ši medžiaga negali apsaugoti nuo drėgmės. Be to, ji yra lengvai pažeidžiama saulės spindulių. Tiesa, dėl to gali pasikeisti tik jos spalva, todėl šis aspektas bus aktualesnis drabužių pramonėje. Nors ir ten toks gaminys yra labai sėkmingai pritaikomas. Todėl apibendrintai galima drąsiai sakyti, jog šis produktas yra praktiškai nepakeičiamas daugelyje sričių, net jeigu galime ir atrasti kitų alternatyvų. Poliamidas parduodamas strypais el. parduotuvėje https://e-heliopolis.lt.