Būstas/Interjeras

Pagrindiniai skalbimo mašinų gedimai

Skalbimo mašina yra vienas šauniausių dvidešimto amžiaus išradimų, skirtų buičiai. Tik pagalvokite, jei drabužius vis dar tektų skalbti rankomis – kada vis greitėjančiame gyvenimo tempe rasti tam laiko? Teisingai eksploatuojama skalbimo mašina gali tarnauti labai ilgai, tikrai gerokai ilgiau nei jai suteikiamas 2 metų garantinis laikotarpis. Tačiau gedimų išvengti nepavyksta beveik niekam – tikrai daugeliui teko paieškos sistemoje įrašyti tokius žodžius kaip „skalbimo mašinų remontas Vilniuje“ (https://www.vilniausmeistrai.eu/) ar kitame Lietuvos mieste.

Skalbimo mašinos yra sudėtingi prietaisai, tad jų priežiūrą reikia patikėti tik kvalifikuotiems meistrams. Vis dėlto kai kurias bendrąsias problemas galite diagnozuoti ir patys.

  • Skalbimo mašinų remontas VilniujeSkalbimo mašina neįsijungia. Pirmiausia reikia patikrinti, ar skalbyklė tinkamai įjungta į maitinimo lizdą, ar nepažeistas elektros laidas, ar nėra sutrikimo elektros grandinėje, ar viskas tinkamai įjungta skydinėje. Jei skalbyklė sustojo keičiantis skalbimo ciklas, pavyzdžiui, po skalavimo, bet prieš gręžimą, didžiausia tikimybė, kad suveikė perkrovos saugiklis. Reikėtų išimti dalį skalbinių ir skalbimo mašiną vėl įjungti.
  • Skalbyklė neužsipildo vandeniu. Patikrinkite, ar vandens vožtuvai pilnai atidaryti, taip pat – ar vandens tiekimo žarna nėra sulenkta, įtrūkusi, pažeista ar nusimovusi. Jei nė vienas iš šių variantų nepasitvirtina, vadinasi, kad užsikišęs vandens filtras. Tuomet be meistro pagalbos neišsiversite.
  • Būgne lieka vandens, skalbiniai prastai išgręžiami. Šis nepatogumas gali kilti dėl keleto priežasčių, viena jų – skalbimo mašinos perkrovimas. Derėtų įrenginio instrukcijoje pasitikrinti, koks maksimalus skalbinių svoris leidžiamas. Galbūt jį viršijate, o tuomet prietaisas negali tinkamai atlikti savo funkcijų. Taip pat patikrinkite ir vandens išleidimo žarną – galbūt ji užsikimšusi pūkais ir nešvarumais. Pravalykite ją ilgu, plonu ir lanksčiu šepetėliu.
  • Skalbimo mašina itin smarkiai vibruoja. Šioje situacijoje irgi galite kaltinti skalbyklės perkrovimą. Tačiau galimi ir kiti paaiškinimai, pavyzdžiui, nelygus grindų paviršius ar netinkamai sureguliuotos atraminės skalbimo mašinos kojelės.

Jei skalbimo mašina sugedo rimčiau ir nė vienas iš aprašytų scenarijų netinka – kreipkitės į profesionalų meistrą. Tikrai neatsukinėkite skalbyklės rėmų ir nebandykite patys jos taisyti. Taip, norėdami sutaupyti, galite pridaryti tik dar daugiau problemų ir su senąja skalbimo mašina gali tekti visai atsisveikinti.