Mėta yra populiari kvapni žolelė, naudojama ne tik arbatai ruošti, bet taip pat kaip prieskonis ar vaistažolė. Labai dažnai burnos higienos priemonių sudėtyje yra naudojama mėta ir jos ekstraktai, kadangi ji pasižymi gaivinančiomis savybėmis, kurios žinomos nuo senų laikų. Pasaulyje auginama ne viena dešimtis mėtos rūšių ir visos jos pasižymi puikiomis vaistinėmis savybėmis.
Mėta plačiai naudojama tiek maisto, tiek higienos priemonių gamyboje. Parduotuvėje gausu dantų pastos, skutimosi putų, burnos gaiviklių, aliejų ir kitų priemonių, kurių sudėtyje yra mėtos. Dėl savo ryškaus bei gaivaus specifinio skonio mėta dažnai dedama į įvairius maisto produktus: saldainius, arbatas, šokolado gaminius, pyragus, ledus ar net energetinius batonėlius. Tačiau mėta taip pat pasižymi ir vaistinėmis savybėmis, apie kurias ne visi žinome.
Mažina galvos skausmą ir pykinimą
Galvos skausmas gali tapti didele problema, ypač jeigu užklumpa netikėtai ir kartojasi dažnai. Čia į pagalbą gali ateiti mėtų arbata arba įvairūs balzamai bei aliejai, kurių sudėtyje yra mėtos. Jis turi raminantį poveikį, todėl jeigu vargina migrena, rekomenduojama jais patepti kaktą ar smilkinius. Iš karto turėtumėte pasijusti geriau. Mėta taip pat yra puiki vaistažolė, kuomet reikia malšinti pykinimą, kadangi stiprus ir gaivinantis jos kvapas ramina organizmą ir ypatingai skrandį, todėl jeigu jaučiate silpnumą, išgerkite mėtų arbatos, kuri padės Jums pasijusti geriau.
Mėta padeda rūpintis oda
Mėtų aliejus pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir turi priešuždegiminį poveikį. Todėl mėtos ir jų turinčios priemonės yra puikus odos valiklis, kuris ramina odą, padeda kovoti su infekcijomis, mažina niežulį. Naudojant priemones su mėtomis galima sumažinti inkštirų ir spuogų atsiradimą. Priešuždegiminės savybės taip pat puikiai padeda rūpinantis vabzdžių sugelta oda. Patepus uodų ar kitų vabzdžių įkastas vietas mėta, nurimsta niežėjimas ir įkandimas greičiau sugyja. Be to, vabzdžiams dažnai nepatinka stiprus mėtos kvapas, todėl ši vaistažolė gali būti naudojama kaip priemonė jiems atbaidyti. Todėl mėta įeina į kai kurių vabzdžius atbaidančių priemonių, žvakių ar repelentų, sudėtį.
Mėta – universali vaistažolė
Mėta ne tik plačiai naudojama konditerijos, kosmetikos ar medicinos pramonėje. Mėtos lapeliais dažnai puošiami įvairūs desertai ar kiti patiekalai. Ji taip pat yra labai populiari ruošiant įvairius gaivinančius gėrimus vasarą. Mėtų arbata, geriama sergant, mažina karščiavimą, jų sultys gali būti naudojamas nudegimams raminti. Taip pat manoma, kad mėta skatina smegenų veiklą, todėl mėtų arbatą gerti naudinga. Dėl puikaus skonio ir kvapo mėta dažnai dedama į įvairius arbatų mišinius ir yra puiki priemonė organizmo imunitetui stiprinti. Todėl rekomenduojame prieš miegą būtinai paragauti arbatos su mėtomis.