Sveikata/Medicina

Kam reikalingas dantų protezavimas?

Kuomet pasaulis yra apsėstas grožio kulto, kiekvienam tampa labai svarbu turėti tobulą išvaizdą. Žinoma, ne visi gali pasigirti uždirbantys kaip Holivudo žvaigždės, bet vienas iš pirmųjų žingsnių link tobulos išvaizdos – akinanti šypsena. Juk tie besišypsantys veidai iš ekrano ar žurnalo viršelių atrodo laimingi, todėl gali pasirodyti, kad šypsena – tai raktas į sėkmę. Bet ką daryti, jei tavo dantys nesveiki ar bent vieno iš jų trūksta? Viena iš alternatyvų – dantu protezavimas.

Dantu protezavimasŽmogui, turinčiam ne visus dantis, gali pasirodyti, kad dantų protezavimas jam nereikalingas dalykas – juk jis ne senyvo amžiaus žmogus ir dar turi dantis! Tačiau protezavimas yra reikalingas net ir neturint vieno danties – tai suteiktų progą kramtyti ir valgyti kietesnį maistą. Trūkstant vieno ar kelių dantų, didesnis krūvis kramtant tenka likusiems dantims. Be to, gretimi dantys bėgant metams gali nejučia pasvirti, o nuo to nukentės sąkandis. Nors šią akimirką tai neatrodo didelė bėda, bet bėgant metams ir neturint tam tikrų dantų gali atsirasti didesnis diskomforto jausmas.

Netyčia susižeidėte burną ir nuskilo dantis? Dažnas numoja į tai ranka – nieko baisaus, kuomet bus laiko, apsilankysiu pas dantistą! Toks neatsakingas mąstymas gali daug kainuoti – uždelstas vizitas pas odontologą gali būti priežastis, kodėl netikėtai pradedate justi dantenų skausmą ar dantys pradeda labiau reaguoti į aplinkos pokyčius – skauda geriant karštą arbatą ar valgant šaltus ledus. Jei trūksta danties ar jis nuskilo, keičiasi dantų padėtis. Tokiu atveju galite pajusti aštrius kampus tarp dantų, dirginančius gleivinę ir sukeliančius žaizdeles burnoje. Šie pokyčiai nėra itin malonūs, todėl vertėtų sunerimti net dėl menko danties nuskilimo, kuris gali būti rimta jūsų dantų negalavimo priežastimi.

Yra begalė priežasčių, kodėl dantų protezavimas yra reikalingas. Tai nėra bereikalingas pinigų švaistymas – pirmiausia protezavimas yra investicija į jūsų burnos sveikatą. Kartais patingėdami išsiplauti dantis ar nekreipdami dėmesio į netikėtai iškritusius dantis, mes nė nesusimąstome, kad po tam tikro laiko burnoje gali atsirasti įvairių infekcijų, kurios pakenks pilnaverčiam gyvenimui. Be to, gražią šypseną turintis žmogus yra laimingas, todėl verta dėl to pasistengti.